ŞOCANT: medic piteştean decedat de Revelion în zona Piscu Negru!
Debut îndoliat de 2017 la una dintre pensiunile din zona montană a Văii Argeşului: doctorul stomatolog Alexandru Cătălin Georgescu, în vârstă de numai 49 ani, originar din comuna Coşeşti, a suferit un infarct după trecerea în Noul An! Acesta urcase la munte ca să petreacă Revelionul împreună cu familia şi un grup de prieteni, scop în care închiriaseră o pensiune. Până la pragul dintre ani, totul păruse a fi în regulă, iar medicul nostru fusese principalul animator al petrecerii, căci îndeplinise misiunea importantă de DJ. Nimic nu anunţa tragedia care aştepta momentul prielnic pentru a lovi cumplit... După ce au urmărit focurile de artificii, doctorul le-a spus prietenilor că nu se simţea bine şi s-a retras în cameră. Ajuns acolo, a suferit un infarct fulgerător. S-a apelat la alţi medici prieteni, care se găseau la o altă pensiune din zona Piscu Negru, dar toate eforturile depuse pentru a-l păstra în viaţă au fost zadarnice. Ambulanţa a ridicat trupul neînsufleţit în jurul orei 09.30 şi l-a transportat la Prosectura Spitalului Judeţean Argeş pentru efectuarea necropsiei, în urma căreia să se descopere ce anume i-a provocat şocul fatal. Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
