Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 08:28

Inconştienţi deszăpeziţi pe Transfăgărăşan

Chiar dacă DN7C Transfăgărăşan este închis, fiind instalate marcaje de avertizare şi bariere în acest sens, "grozavii" continuă să-şi facă de cap şi să-şi forţeze norocul. Astfel, în dimineaţa zilei de 2 ianuarie 2017, la ora 04.25, un echipaj de urgenţă, cu un autocamion, de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş, a intervenit în comuna Arefu, pe Transfăgărăşan, în urma unui apel primit la 112, prin care se sesiza faptul că cinci persoane (trei bărbaţi şi două femei), aflate într-un autoturism,  au rămas înzăpezite. Pompierii au intervenit pentru degajarea autoturismului cu ajutorul lopeţilor din dotare şi a autocamionului, iar cei cinci amatori de senzaţii tari şi-au putut continua drumul spre casă.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It