Misiuni pentru depistarea oamenilor fără adăpost
Cum în ultimele zile s-au înregistrat temperaturi extrem de scăzute, o prioritate în misiunile ISU Argeş a fost reprezentată de identificarea oamenilor fără adăpost. În timpul nopţii trecute, echipajele SMURD au executat 45 misiuni de patrulare în toate municipiile şi oraşele din judeţ, pentru identificarea persoanelor fără adăpost. În urma acţiunilor au fost identificate două persoane fără adăpost (doi bărbaţi), care au fost transportate la spital.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
