Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 09:47

Angajaţi "la negru", depistaţi de ITM Argeş

Inspectorii de specialitate au efectuat 175 controale în luna decembrie a anului trecut la societăţile comerciale care îşi desfăşoară activitatea pe raza judeţului. La 10 angajatori au fost depistate ca lucrând fără forme legale un număr de 44 persoane. De asemenea, în urma acestor controale, au fost aplicate 12 amenzi, valoarea lor fiind de 136.000 lei. Principalele domenii de activitate în care s-au constatat deficienţe sunt tăierea şi rindeluirea lemnului, alimentaţie publică, transport, construcţii, protecţie şi pază, confecţii textile, activităţi de studiere a pieţei şi sondarea opiniei publice.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It