Transport de material lemnos fără acte, confiscarea maşinii şi a remorcii!
Lucrătorii din cadrul Poliţiei Municipale l-au identificat în trafic, pe str. Vasile Lupu, pe G.D., în vârstă de 57 ani, din Curtea de Argeş, care transporta cu un autoturism şi o semiremorcă cantitatea de 1 mc de lemn de foc - esenţă fag, fără a poseda asupra sa documente de provenienţă. Acesta a fost sancţionat contravenţional, conform Legii 171/2010, cu amendă în valoare de 5.000 lei, iar materialul lemnos a fost confiscat şi predat Ocolului Silvic Vidraru, pentru a fi valorificat. De asemenea, în baza aceluiaşi temei legal, individul a rămas şi fără autovehiculul şi semiremorca folosite la transportul materialului lemnos, care au fost confiscate de organele de ordine.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
