Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 10:44

Pe drumurile publice, fără acte ale maşinii!

 Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti l-au depistat marţi pe Ş.D. (35 ani), din localitate, care conducea o autoutilitară pe DN 73C, deşi avea numerele de înmatriculare provizorie expirate. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală, conform art. 334 din Codul penal, iar şoferul inconştient va răspunde în justiţie pentru faptele sale. Bilanţul ultimelor 24 ore a fost unul bogat pentru poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră. Ca urmare a abaterilor constatate, la nivel de judeţ au fost aplicate 129 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 42.955 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 14 permise de conducere şi au fost retrase 8 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It