Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 10:45

ADI SERVSAL promovează colectarea selectivă a gunoaielor

 Printr-o campanie desfăşurată pe contul oficial de socializare, reprezentanţii ADI SERVSAL promovează această acţiune de responsabilitate socială. Anunţul postat este următorul: "Avem profilul persoanei care a pus deşeurile în acelaşi sac, în mod repetat, fără a le selecta şi fără a se gândi la consecinţe!!! Dacă îl recunoaşteţi intrând pe profilul său, vă rugăm să ne anunţaţi cât mai repede, pentru a-l face să înţeleagă importanţa colectării selective." De fapt, toţi cei care vor da click pe link-ul respectiv vor avea surpriza să le apară chiar contul lor de socializare. Ideea este aceea de a trezi simţul civic al argeşenilor, pentru a colecta selectiv deşeurile.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It