Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 10:45

În două zile, 29 argeşeni au rămas fără permise!

 În ultimele 48 ore, lucrătorii Serviciului Rutier Argeş şi cei din cadrul structurilor municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 276 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 79.225 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 29 permise de conducere şi au fost retrase 6 certificate de înmatriculare.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It