Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 10:38

Prins beat pe Bulevardul Basarabilor 

În noaptea de 28 spre 29 ianuarie, agenţii din cadrul Poliţiei Municipale - Biroul Rutier l-au depistat pe B.M. (38 ani), din Piteşti, în timp ce conducea în stare de ebrietate un autoturism pe Bulevardul Basarabilor. Bărbatul a fost condus la Spitalul Curtea de Argeş pentru recoltarea de probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe şi şoferul va răspunde în instanţă pentru faptele sale.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It