Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 11:42

Se caută 18 medici pentru Spitalul Curtea de Argeş

 Spitalul Municipal Curtea de Argeş scoate la concurs, conform Ordinului M.S. 869/2015 cu modificările şi completările ulterioare, 18 posturi de medici. Anunţul este făcut public încă din data de 21 ianuarie 2017, iar perioada de înscriere este până în data de 10 februarie. Posturile pentru care se reîncearcă aducerea la unitatea spitalicească din municipiul nostru a cadrelor medicale sunt următoarele: 3 de medici specialişti Medicină Internă - Secţia Medicină Internă; un post de medic specialist Oncologie Medicală - Cabinet Oncologie Medicală din Ambulatoriul de Specialitate Integrat Spitalului; un post medic specialist Oncologie medicală - Compartiment Oncologie; un post medic specialist Diabet Zaharat, Nutriţie şi boli metabolice - Cabinet Diabet Zaharat Ambulatoriu de Specialitate Integrat Spitalului; un post medic specialist Cardiologie - Compartiment Cardiologie; un post medic specialist Obstetrică-Ginecologie - Cabinet Obstetrică-Ginecologie Ambulatoriul de Specialitate Integrat Spitalului; 3 posturi medici specialişti Pediatrie - Secţie Pediatrie; 2 posturi medici specialişti ATI - Compartiment ATI; un post medic specialist Radiologie şi Imagistică medicală - Laborator Radiologie şi Imagistică Medicală; 3 posturi medici specialist Medicină de Urgenţă - Compartiment Primire Urgenţe - cu atestat şi un post medic Medicină Generală - Biroul Managementul Calităţii Serviciilor Medicale.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It