Prinşi că furau energie electrică la Păuleasca!
Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Argeş, aflate în misiune pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale, pe raza comunei Mălureni, sat Păuleasca, au fost sesizate de către lucrătorii din cadrul Distribuţie Oltenia despre faptul că în anumite gospodării sunt folosite instalaţii clandestine, în scopul racordării directe la reţea sau pentru ocolirea echipamentelor de măsurare. Jandarmii au legitimat persoanele în cauză şi au întocmit actele de constatare sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt şi a infracţiunii de folosire de instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţea sau pentru ocolirea echipamentelor de măsurare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
