Dosare penale pe bandă rulantă!
Ultimele zile au fost "pline" pentru oamenii legii din judeţ. Poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş l-au depistat pe C.M. (46 ani), din comuna Coşeşti, care conducea un autoturism ăe drumurile publice deşi avea autorizaţia de circulaţie provizorie expirată. În cauză a fost întocmit dosar penal, conform art. 334 din Codul penal. Acum acesta riscă pedeapsa cu închisoarea de la unu la trei ani sau amendă. Şi agenţii Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au depistat pe I.I. (50 ani), din comuna Băiculeşti, care conducea în stare de ebrietate un autoturism pe D.C. Valea lui Enache, aceeaşi localitate. Şi el s-a ales cu un dosar penal, conform art. 336 din Codul penal şi va răspunde în instanţă pentru faptele sale.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
