Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 12:57

Cherestea şi autoutilitară confiscate de poliţişti

În data de 9 februarie, agenţi din cadrul postului de Poliţie Transporturi Curtea de Argeş au acţionat împreună cu specialişti din cadrul Ocolului Silvic Vidraru pentru prevenirea şi combaterea tăierilor ilegale de arbori, cât şi a verificării legalităţilor transportului de material lemnos. Aceştia l-au identificat pe I.I. (47 ani), din comuna Corbeni, care transporta cu o autoutilitară cantitatea de 4,11 mc cherestea răşinoase, fără a poseda asupra sa documente de provenienţă şi de transport. Acesta a fost sancţionat contravenţional conform Legii 171/2010 cu amendă în valoare de 5.000 lei, iar materialul lemnos şi autoutilitara folosită la transport i-au fost confiscate.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It