SMURD-ul, intervenţii la foc continuu!
Miercuri, echipajele SMURD au intervenit la 47 cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, dintre care, la 3 dintre acestea, s-a deplasat echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă. În municipiu, la ora 11.26, un echipaj de urgenţă de la Detaşamentul de Pompieri locali a intervenit pe strada Banu Mărăcine pentru transportul unei persoane aflate în imposibilitatea de a se deplasa, pacient în vârstă de 40 ani, de la ambulanţă, la domiciliu. De asemenea, pe timpul nopţii, echipajele SMURD au executat 21 misiuni de patrulare în toate municipiile şi oraşele din judeţ, pentru identificarea persoanelor fără adăpost. În urma misiunilor nu a fost găsite persoane căzute în stradă sau care să necesite îngrijiri medicale. În ultimele 24 ore, membrii echipajelor de pompieri din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă "Cpt. Puică Nicolae" al judeţului Argeş s-au deplasat în localităţile Căteasca, Ungheni, Cepari, Câmpulung, Călineşti, Piteşti, Curtea de Argeş şi Coşeşti, pentru a susţine activităţi de informare preventivă şi recunoaşteri în teren la instituţii de învăţământ.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
