De Ziua Îndrăgostiţilor, prins cu maşina fără acte!
Aproape că nu există zi în care presa argeşeană să nu scrie despre astfel de situaţii. Marţi, agenţii din cadrul Poliţiei Municipiului Piteşti l-au depistat pe raza comunei Merişani pe tânărul I.B., în vârstă de 21 ani, din comuna Pietroşani, care a condus un autoturism pe drumurile publice deşi avea autorizaţia de circulaţie provizorie expirată. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare conform art. 334 din Codul penal - punerea în circulaţie sau conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat, potrivit legii, se pedepseşte cu închisoare de la unu la trei ani sau cu amendă. Aşa că, aviz amatorilor de senzaţii tari!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
