Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 14:07

De la un cablu, la un pas să-i ardă maşina!

În parcarea din spatele farmaciei de pe strada Elena Cuza, locuitorii au observat că iese fum de sub capota unui autoturism marca Ford Fiesta. Apelul la 112 s-a dat în jurul orelor 16.50, iar la faţa locului s-a deplasat un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. Pompierii au intervenit pentru stingerea incendiului izbucnit la autoturismul parcat. Din fericire, focul nu s-a extins şi au ars doar componentele combustibile ale compartimentului motor. Din primele verificări, cauza se pare că a fost un cablu electric defect sau neizolat corespunzător.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It