Amendă de 25.000 lei pentru cherestea fără acte!
Agenţii din cadrul Serviciului Ordine Publică Argeş, împreună cu specialişti din cadrul Gărzii Forestiere Ploieşti, au acţionat pe raza municipiului Piteşti şi a comunelor adiacente pentru verificarea transportului ilegal de material lemnos şi au efectuat un control la o societate comercială din comuna Coşeşti. Acolo, poliţiştii au constatat că la punctul de lucru era deţinută fără documente legale cantitatea de 5,20 mc cherestea. Societatea comercială a fost sancţionată contravenţional, conform Legii 171/2010, cu amendă în valoare de 25.000 lei, iar cantitatea de cherestea răşinoase a fost confiscată şi predată în custodie Ocolului Silvic Piteşti.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
