Au căzut din căruţă şi au ajuns la spital
Două persoane din comuna Corbi au avut nevoie de ajutor medical de urgenţă după ce au căzut din căruţă. La faţa locului s-a deplasat un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. Cele două persoane, un bărbat şi o femeie, ambii în vârstă de 44 ani, au fost accidentaţi, iar bărbatul era inconştient. În sprijin a fost trimis echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă, care a preluat persoana ce prezenta traumatism cranio-cerebral şi cranio-facial şi a transportat-o la spital. Echipajul SMURD de prim ajutor a preluat şi femeia, care era conştientă şi prezenta traumatism cranio-cerebral şi cranio-facial.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
