Piromani la Băiculeşti
Joi, în jurul orei 15.13, un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit în comuna Băiculeşti pentru stingerea unui incendiu izbucnit la vegetaţia uscată. Au ars aproximativ 1.000 mp de litieră. În urma anchetei demarate, s-a concluzionat că sursa probabilă a fost flacără, iar împrejurarea în care s-a produs incendiul a fost folosirea intenţionată a sursei de aprindere pentru a genera incendiul. În cauză se fac cercetări pentru depistarea celui/care au dat foc vegetaţiei.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
