Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 15:20

Prins fără carnet şi cu autorizaţia provizorie de circulaţie expirată!

Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat zilele trecute, pe raza comunei Corbeni, pe G.F., în vârstă de 68 ani, din comuna Albeştii de Argeş, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere valabil pentru categoria din care făcea parte vehiculul şi având autorizaţia de circulaţie provizorie expirată. În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 334 şi art. 335 din Codul penal, iar pentru cumul de infracţiuni, acesta va răspunde în instanţă pentru faptele sale! 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It