Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 15:11

A murit strivit de un copac!

 Apelul la 112 s-a dat luni, la ora 09.52, iar în parchetul din comuna Cicăneşti, sat Bărăşti, a intervenit un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. Administratorul unei firme de exploatare forestieră s-a dus în pădure să-şi verifice angajaţii, însă, din nefericire, un fag a căzut peste el. Omul, în vârstă de 75 ani, a fost preluat de echipajul SMURD, dar pe timpul transportului spre unitatea de primiri urgenţe, acesta a intrat în stop cardio-respirator. S-a început efectuarea manevrelor de resuscitare şi s-a cerut sprijinul unui echipaj al Ambulanţei, care a continuat manevrele, dar fără rezultat...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It