Accident mortal la Băiculeşti

Un bărbat în vârstă de 53 ani a fost accidentat mortal luni seara, în momentul în care a traversat strada prin zona fostei Fabrici de conserve din Băiculeşti. Victima era din comuna Mălureni, satul Topliţa şi venise în zonă să scoată nişte bani de la bancomatul aflat la fabrică. Şoferul autoturismului care l-a omorât l-a văzut de departe că este pe marginea străzii, însă nu a crezut că acesta se va angaja în traversare. Din nefericire, s-a trezit cu omul pe botul maşinii... La faţa locului s-a deplasat un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş, dar au găsit victima în stop cardio-respirator. S-a început efectuarea manevrelor de resuscitare şi s-a cerut sprijinul unui echipaj al Ambulanţei, care a continuat manevrele, însă fără rezultat. Aşa cum prevede legea, în astfel de cazuri a fost deschis un dosar penal pentru efectuarea cercetărilor de ucidere din culpă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
