Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 15:20

Spitalul Curtea de Argeş angajează încă patru medici şi un farmacist

 În speranţa că se va acoperi deficitul de cadre medicale, Spitalul Municipal Curtea de Argeş  scoate la concurs alte posturi vacante de medic, unul pentru specialitatea Dermato-Venerologie - Cabinet Dermato-Venerologie din Ambulatoriul de Specialitate Integrat, un alt post de medic în specialitatea ORL - Cabinet ORL din Ambulatoriul de Specialitate Integrat spitalului, încă un post de medic în specialitatea Neurologie - Cabinet Neurologie din Ambulatoriul de Specialitate Integrat spitalului şi un post medic în specialitatea Epidemiologie - Serviciul Specializat de Prevenire a Infecţiilor Asociate Asistenţei Medicale. De asemenea, este scos la concurs şi un post de farmacist primar în specialitatea Farmacie Generală pentru farmacia cu circuit închis. Înscrierile se vor face în perioada 3-17 martie, la sediul unităţii, de luni până joi, între orele 08.00-14.00, iar vinerea, între orele 08.00-12.00. Să sperăm că de această dată vom reveni cu veşti bune că sunt cadre medicale interesate să vină să profeseze la unitatea spitalicească din Curtea de Argeş...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It