Oltean prins beat la volan la Domneşti
Poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş l-au depistat pe D.J. 731, în comuna Domneşti, pe H.M. (60 ani), din municipiul Slatina, în timp ce conducea un autoturism deşi se aflân sub influenţa băuturilor alcoolice şi cu permisul de conducere anulat. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de conducere a unui vehicul fără permis şi sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, iar olteanul va trebui să răspundă în instanţă pentru faptele sale.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
