De la instalaţia GPL, a rămas fără maşină!
Duminică, în jurul orelor 14.00, s-a dat apelul la 112 şi s-a cerut ajutorul pompierilor să stingă focul izbucnit la un autoturism. La Valea Danului a intervenit un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş. Deşi au ajuns rapid, au ars autoturismul în proporţie de 95% şi 2 metri liniari de gard, iar din primele verificări, s-a stabilit cauza incendiului ca fiind efectul termic.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
