Nu se învaţă minte şi continuă curăţarea terenurilor prin incendiere!
De curând v-am prezentat cifrele intervenţiilor la care au fost solicitaţi pompierii argeşeni într-un singur weekend. Au fost zile aglomerate, când s-au înregistrat peste 30 incendii de vegetaţie. Apoi, cei de la ISU Argeş au revenit cu o informare către cetăţenii care doresc să continue cu aceste practici, prin care au dorit să le atragă atenţia că sunt pasibili de amenzi, iar fermierii pot pierde banii de la APIA. Şi cam atât, pentru că ieri, un cititor al ziarului nostru ne-a trimis o fotografie făcută la intrarea în Ciofrângeni, din care se observă clar că se continuă curăţarea terenurilor prin incendiere. Din fericire, aici vorbim despre un caz cu noroc, pentru că nu s-a propagat focul ca să vorbim despre încă un incendiu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
