Continuă "valul" de amenzi rutiere!
În ultimele 24 ore, lucrătorii Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 213 sancţiuni contravenţionale în valoare totală de 44.210 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 7 de permise de conducere şi au fost retrase şi 7 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
