Primarul Panţurescu, invitat la întâlnirea cu ministrul Sănătăţii
Mâine, judeţul nostru va găzdui vizita unui alt ministru. De această dată vorbim despre şeful Sănătăţii, Florian Bodog. Programul ministrului de resort include o întâlnire cu senatorul Şerban Valeca, conducerea C.J. Argeş, primarul Ion Georgescu, primarul Constantin Panţurescu, edili şi parlamentari de Argeş. Ulterior, domnia sa, echipa care-l va însoţi şi gazdele vor vizita spitalul din Mioveni şi noua unitate spitalicească care se construieşte acolo. Liderii judeţului au speranţe că vor primi de la guvern şi o parte din finanţare pentru finalizarea obiectivului.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
