Peste 200 amenzi şi 11 permise reţinute
În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 255 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 57.157 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 11 permise de conducere şi au fost retrase 12 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
