Incendii la Curtea de Argeş
După sfârşitul de săptămână cu peste 30 incendii de vegetaţie se pare că argeşenii au înţeles pericolul la care se expun sau, poate, au avut doar noroc. Nu la fel se poate spune despre două cazuri la care a fost solicitată intervenţia pompierilor. Un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul din Curtea de Argeş a intervenit pe strada Luncilor pentru stingerea unui incendiu izbucnit la vegetaţia uscată. Au ars aproximativ 300 mp de litieră. De ajutorul pompierilor a fost nevoie şi în comuna Băiculeşti pentru stingerea unui incendiu izbucnit la coşul de fum al unei locuinţe. Din fericire, a ars doar funinginea de pe coş şi nu s-a extins focul.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
