Copiii cu Sindrom Down, sărbătoriţi şi la Şcoala "Sf. Marina"
Astăzi, la Şcoala Gimnazială Specială "Sfânta Marina" s-a organizat un eveniment dedicat celebrării "Zilei Mondiale a Sindromului Down". Programul a cuprins activităţi de informare cu toţi elevii, evenimente sportive şi artistice. "Am încheiat ziua cu nelipsitul tort aniversar şi tradiţionala urare de La Mulţi Ani. Mulţumim pe această cale şi comunităţii române din Bristol şi consulului onorific al României în oraşul britanic, Răzvan Constantinescu, care au venit în întâmpinarea acestui eveniment cu cadouri pentru cei patru copii cu acest sindrom din cadrul şcolii", ne-a declarat prof. Marius Deaconu, directorul unităţii de învăţământ. Bucuria din ochii copiiilor nu poate fi comparată cu ceva şi nici transmisă în scris, însă vă putem asigura că aszăzi, la Şcoala "Sf. Marina" s-a cântat "La Mulţi Ani!" cu atâta drag încât şi dacă nu aveai legătură cu evenimentul organizat, puteai să te simţi teleportat în emoţiile anilor copilăriei...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
