Târg de maşini autorizat nefolosit, vânzare mai bună la colţ de stradă!

Detalii despre modalitatea în care se pun la vânzare autoturismele în municipiul nostru am mai prezentat şi în ediţiile anterioare ale ziarului. Dacă iniţial se folosea parcarea din faţa Mănăstirii, apoi cea de lângă Lidl, acum luată cu asalt estea locaţia situată la Stadionul Municipal. Asta deşi există un spaţiu autorizat pentru comercializarea autovehiculelor, conform H.C.L. nr. 37/2013, şi anume parcarea de pe strada 1 Mai, de lângă Gara Regală. "Aici ajungem mult mai uşor să vedem maşinile, este şi mai aproape de centru, nu trebuie să mergem pe jos. Nu ştiam că este un alt loc unde ar trebui să se vândă. Nici la Piteşti nu vrem să căutăm, preferăm să luăm de aici, unde avem posibilitatea să cunoaştem şi vânzătorul şi, implicit, să aflăm câte ceva şi despre starea autoturismului", ne-a declarat un argeşean care dorea să-şi cumpere o maşină şi o căuta în parcarea de la stadion.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
