A căzut în stradă, după o criză de epilepsie
Marţi după-amiază, în faţa Farmaciei Catena de pe strada Elena Cuza a fost găsit un bărbat căzut pe marginea trotuarului. Norocul lui a fost că a găsit oameni pregătiţi din punct de vedere medical, mai ales că în apropiere este şi un cabinet. Cei care i-au acordat primul ajutor au chemat o ambulanţă. Echipajul medical a constat că omul tocmai făcuse o criză de epilepsie şi l-au transportat la UPU Curtea de Argeş pentru mai multe îngrijiri de specialitate. O altă solicitare pentru echipajele de la Ambulanţa Curtea de Argeş a fost făcută în jurul orelor 14.00, pentru un bătrân în vârstă de 83 ani care suferise un atac cerebral. Pacientul a rămas internat la spital pentru continuarea tratamentului.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
