A chemat SMURD-ul ca să-l transporte la maşina personală!
Echipajele SMURD din judeţul Argeş au intervenit joi la 28 de cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă. La 3 dintre ele a fost nevoie de deplasarea echipajului SMURD de terapie intensivă mobilă. La ora 09.32, un echipaj de urgenţă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit în municipiu, pe strada Banu Mărăcine, pentru transportul unei persoane aflată în imposibilitatea de a se deplasa, pacient în vârstă de 41 ani, de la domiciliu, la autoturismul personal. Să recunoaştem, o intervenţie mai puţin obişnuită, ce iese din tiparele misiunilor de salvare la care participă echipajele SMURD!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
