Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 18:30

La volan, în stare de ebrietate

 Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat marţi, pe drumul comunal Oeşti-Pământeni, din comuna Corbeni, pe T.B., în vârstă de 50 de ani, din localitate, în timp ce conducea îns stare de ebrietate un autoturism. Testat cu aparatul etilotest, rezultatul a fost pozitiv. Bărbatul a fost condus apoi la Spitalul Municipal Curtea de Argeş, pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal, conform art. 336 şi conducătorul auto va răspunde în justiţie pentru faptele sale.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It