Câştigătorii tombolei de colectare a DEEE-urilor
În perioada 29-30 martie, Primăria Curtea de Argeş, în colaborare cu SC Niconex Service, a organizat o nouă acţiune de colectare a echipamentelor electrice şi electronice. Cetăţenii din municipiu au putut depune deşeurile la punctul de colectare amenajat la sediul administraţiei publice locale sau i-au putut contacta pe reprezentanţii firmei, care au venit la domiciliile solicitanţilor şi au preluat aparatele în cauză. Ca de fiecare dată, la finalul acţiunii, la Primărie a avut loc o tombolă, iar 10 dintre participanţi au intrat în posesia unor mici cadouri oferite de cei de la SC Niconex. Extragerea s-a realizat joi după-amiază, iar câştigătorii sunt următorii: Dan Doroftei, Ion Goja şi Radu Albescu (cafetiere); Aureliu Gheorghe (ceas deşteptător "Star Trek"); Ionel Rău (ventilator cu baleiaj); Maria Cibăniţă, Tudoriţa Iuga şi Valeriu Zlotea (radio casetofoane); Chifor Pascu şi Nicolae Florescu (truse uz gospodăresc - cântare, detectoare mg şi calendare). Câştigătorii urmează să fie apelaţi telefonic de către organizatori pentru a se prezenta ca să-şi ridice premiile de la sediul SC Niconex (lângă redacţia Trustului de presă ARGEŞ EXPRES din cartierul Posada).
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
