Mâine nu se prind câini maidanezi şi nu se eutanasiază!
Va fi o zi de "graţiere" pentru patrupedele din municipiul nostru, pentru că directorul SPU Curtea de Argeş, Cătălin Nastea, a hotărât ca astăzi, de Ziua Internaţională a Animalelor fără Stăpân, să nu se prindă sau eutanasieze maidanezi. "În data de 4 aprilie se sărbătoreşte această zi şi respectăm tradiţia. Dorim să le transmitem şi un mesaj iubitorilor de animale care doresc să adopte un patruped să vină la adăpostul nostru de la Valea Sasului", a mai precizat directorul Nastea. Vă reamintim că în cazul unei adopţii, câinele pe care îl luaţi acasă este vaccinat şi deparazitat gratuit de cei de la SPU!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
