Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 18:28

Concursuri pentru manageri de spitale

 În urma verificării dosarelor de înscriere la concursul de manager al Spitalului de Pediatrie Piteşti, a fost declarat admis un singur candidat: Florina Gheorghe. La concurs s-a mai înscris un candidat, Ionel Sorinel Cotescu, al cărui dosar a fost respins întrucât nu a îndeplinit condiţiile prevăzute de art. 1, alin. (1), lit. b, din Regulamentul de Organizare şi desfăşurare a concursului pentru ocuparea funcţiei de manager, persoană fizică, la Spitalele publice din reţeaua Consiliului Judeţean Argeş, aprobat prin Dispoziţia preşedintelui Consiliului Judeţean Argeş nr. 31/07.02.2017. De asemenea, la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti, în urma verificării dosarelor de înscriere, la concursul de manager au fost declaraţi admişi doi candidaţi: Cristiana Mihalache Şuşală şi Simona Mihaela Popescu. Următoarea etapă a concursurilor pentru ocuparea posturilor de manageri ale celor două unităţi sanitare, respectiv testul-grilă, va avea loc astăzi, începând cu ora 09.00, la sediul Spitalului de Pediatrie - pentru postul de manager al Spitalului de Pediatrie, respectiv la Consiliul Judeţean Argeş, etaj 5, sala 186 - pentru postul de manager al Spitalului Judeţean de Urgenţă Piteşti. În data de 6 aprilie, la ora 09.00, se va desfăşura susţinerea proiectului de management pentru Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti, iar a doua zi, la ora 09.00 - susţinerea proiectului de management pentru Spitalul de Pediatrie Piteşti.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It