În miez de noapte, i-a luat foc tigaia!
Duminică noaptea, pompierii de la Detaşamentul din Curtea de Argeş au intervenit la unul din blocurile de pe strada Valea Iaşului. Fumul care ieşea dintr-un apartament i-a alertat pe vecini, care au sunat la 112. Când au sosit la faţa locului, pompierii au avut probleme să intre în casă, deoarece în ciuda pericolului de a se propaga incendiul, proprietarul nu a vrut să deschidă. Omul are 57 ani şi, din câte se pare, este cunoscut cu diferite afecţiuni medicale, inclusiv psihice. Pentru a stinge focul, pompierii au fost nevoiţi să folosească mijloacele din dotare ca să deschidă uşa. Când au intrat în casă, au observat că fumul venea de la aragaz, unde ardea o tigaie şi grăsimea din jur. După ce echipajul SMURD i-a acordat primele îngrijiri proprietarului, l-au transportat la CPU Curtea de Argeş pentru mai multe investigaţii medicale. Din fericire, intervenţia promptă a pompierilor a făcut ca pagubele să fie minime şi focul să nu se extindă şi la celelalte apartamente.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
