Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 18:30

Prins pe moped, fără permis!

Lucrătorii Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat pe raza comunei Corbeni pe C.P.B. (29 ani), din comuna Arefu, în timp ce conducea un moped, deşi avea permisul de conducere anulat. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui vehicul fără permis.

Probleme la Slobozia pentru un minor din Curtea de Argeş

Agenţii postului de Poliţie Slobozia au depistat pe DJ 702F un minor în vârstă de 16 ani, din municipiul Curtea de Argeş, în timp ce conducea un moped fără a poseda permis de conducere. Acesta s-a ales cu un dosar penal, iar pe faza de urmărire penală va trebui să dea socoteală în faţa poliţiştilor şi procurorului de caz. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It