Pensiile se dau mai devreme
În luna aprilie, toţi pensionarii argeşeni îşi vor primi pensiile cu două zile mai devreme. Anunţul a fost făcut de reprezentanţii Casei de Pensii Argeş şi este motivat de venirea Sărbătorilor Pascale şi de dorinţa de a veni în sprijinul beneficiarilor. Aşadar, luna aceasta, plata drepturilor pentru beneficiarii care primesc pensia prin intermediul Poştei va începe din data de 12 aprilie 2017. Plata pensiilor şi a altor drepturi prevăzute de legi cu caracter special care se achită odată cu pensiile, prin Poştă, se va efectua în intervalul 12-26 aprilie 2017 la domiciliile titulariilor. Persoanele avizate la domiciliu îşi pot ridica pensiile până în data de 27 aprilie de la ghişeele subunităţilor poştale. Pentru beneficiarii care îşi primesc drepturile de pensie sau cele prevăzute de legi cu caracter special prin conturi bancare, plata acestora va începe din data de 14 aprilie 2017, conform convenţiilor pe care Casa Naţională de Pensii Publice le are încheiate cu acele bănci.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
