Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 19:36

Decolmatare pe Valea Doamnei

Ieri, Cătălin Nastea, directorul SPU Curtea de Argeş, împreună cu 8 angajaţi, a trecut la decolmatarea Văii Doamnei, din zona Restaurantului "Capra Neagră" până la Făgăraş. Nu este o surpriză ce au găsit, pentru că este incontestabilă perseverenţa celor certaţi cu bunul simţ de a arunca mizerii pe spaţiul public. De la PET-uri până la cartoane şi ambalaje - de toate s-au găsit pe văile de lângă restaurant şi sub magazinele de vizavi de Făgăraş. Cei de la SPU mai au programate pentru săptămâna aceasta alte acţiuni de decolmatare, la podul de la Valea Danului, pe unul dintre maluri, la podul de lângă Mănăstire şi la podul de pe strada Râmnicu Vâlcea. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It