La Muzeul Judeţean se sărbătoreşte Ziua Pământului
Secţia de Ştiinţele Naturii de la Muzeul Judeţean Argeş, în parteneriat cu Şcoala "Mihai Eminescu" din Piteşti organizează mâine, de la ora 09.00, o serie de activităţi sub titlul "Pământul - planeta tuturor", cu prilejul Zilei Internaţionale a Pământului. Elevii vor fi îndrumaţi de către prof. Felicia Costache, Alina Niţescu şi Cătălin Petrescu, alături de reprezentanţii instituţiei gazdă, Magdalena Alexe şi Nicolae Lotrean. Întreg ansamblul de activităţi organizate urmăreşte sensibilizarea tinerilor faţă de ocrotirea şi menţinerea unei planete curate. Indiferent unde este sărbătorită această zi, în S.U.A., în Europa, în Asia sau în Australia, fiecare dintre noi avem o responsabilitate: să protejăm Planeta Albastră!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
