Sute de amenzi pascale
În perioada 14-16 aprilie, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere în mini-vacanţa de Paşti, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 262 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 97.890 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 36 permise de conducere şi au fost retrase 4 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
