Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 21:03

Ministrul Agriculturii a fost la "Simfonia Lalelelor"

Duminică, ministrul Agriculturii, Petre Daea, a venit la Piteşti, ocazie cu care a vizitat şi "Simfonia Lalelelor". Împreună cu preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, ministrul Cercetării, Şerban Valeca şi viceprimarul municipiului Piteşti, Sorin Apostoliceanu, ministrul Agriculturii a vizitat standurile producătorilor de pomi fructiferi, arbori, arbuşti fructiferi, plante ornamentale şi flori. Ministrul Petre Daea a discutat cu expozanţii despre problemele acestora ca şi despre speciile şi soiurile cele mai cerute şi vândute şi a cumpărat flori şi le-a oferit şi răspunsuri la întrebările acestora legate de proiectele şi programele finanţate de minister. Prezenţa sa în judeţul Argeş a fost un bun prilej pentru reprezentanţii administraţiei judeţene de a aborda şi problemele legate de agricultura din judeţul nostru şi ale agricultorilor argeşeni.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It