Încarceraţi la Penitenciarul Mioveni pentru înşelăciune şi tâlhărie calificată
În ziua de 27 aprilie, agenţii din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale Argeş au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Curtea de Argeş, pe numele lui G.T., în vârstă de 57 de ani, din comuna Priboieni. Acesta fusese condamnat la 3 ani şi 4 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de înşelăciune. De asemenea, poliţişti din cadrul Biroului Investigaţii Criminale Curtea de Argeş, împreună cu colegi de la Serviciul Investigaţii Criminale Argeş, au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Curtea de Argeş pe numele lu G.A.M., în vârstă de 21 de ani, din municipiul nostru. Acesta a fost condamnat la 3 ani închisoare pentru săvărşirea infracţiunii de tâlhărie calificată. Ambii bărbaţi au fost încarceraţi la Penitenciarul Mioveni, acolo unde au fost conduşi pentru a-şi ispăşi pedepsele.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
