Noroc chior: a scăpat nevătămată, deşi a fost acroşată de tren!
Ieri, la trecerea la nivel cu calea ferată de la Valea lui Enache s-a anunţat producerea unui accident feroviar. În astfel de cazuri, de obicei ştirea este una tragică, însă, în cazul de faţă, o tânără poate spune că s-a născut pentru a doua oară. Femeia în vârstă de 20 ani, din Băiculeşti, se afla la volanul unui Chevrolet Aveo, venea de la Valea lui Enache şi a vrut să treacă peste calea ferată. Nu a fost atentă, a parcat prea aproape şi a fost acroşată de un tren de călători care venea de la Piteşti către Curtea de Argeş. I-a fost ruptă bara de protecţie a autoturismului, însă, din fericire, tânăra n-a fost accidentată. De asemenea, în urma acestui accident, traficul feroviar nu a suferit nicio modificare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
