Casă inundată la Tigveni
Ploile abundente din ultimele zile nu au trecut fără să lase pagube în urma lor. Mai multe persoane s-au plâns de faptul că le-au fost inundate curţile, recoltele şi, în cel mai rău caz, beciurile caselor. La fel a păţit şi un cetăţean din comuna Tigveni, satul Bîrseştii de Jos, care a cerut ajutorul pompierilor să scoată apa din beci. Zilele trecute, un echipaj de urgenţă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş, punctul de lucru Tigveni, a intervenit în gospodăria locanicului pentru evacuarea apei acumulate. Cu ajutorul motopompei, s-au scos în total 25 mc de apă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
