Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
mari 23 iunie 2026 22:02

O nouă acţiune caritabilă la A.U.D.I.

Ieri, la sediul A.U.D.I. din Curtea de Argeş, beneficiarii din evidenţa asociaţiei au primit din nou pachete cu alimente, dulciuri şi haine. Celor 20 de familii de argeşeni nevoiaşi li s-a făcut din nou parte de un mic dar, de Florar. Gestul a fost posibil datorită donaţiilor unor oameni cu suflet mare şi contribuţiei - ca de fiecare dată - a lui Mihai Cristian Niţescu. Acesta şi directorul executiv al asociaţiei, George Mitrache, împreună cu ceilalţi colaboratori, s-au îngrijit să aşeze în punguţe pentru fiecare familie alimente de bază şi dulciuri. În plus, beneficiarii au fost lăsaţi să-şi aleagă articole de îmbrăcăminte, încălţăminte şi jucării din cutiile donate de oameni generoşi care, în alergarea necontenită prin acestă lume, s-au oprit o clipă să aducă bucurie şi semenilor aflaţi în dificultate. Spre deosebire de data trecută, ieri, sediul s-a umplut de mulţi copii, pentru care cutiile cu jucării au fost cea mai frumoasă parte a acţiunii. Bucuria din priviri şi zâmbetele au fost confirmarea directă a acestui fapt!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It