Amenzi de aproape 70.000 lei
Lucrătorii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat joi acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 225 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 69.626 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 11 permise de conducere şi au fost retrase 12 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
